Biz Kimiz?

Onlinedermatoloji, herhangi bir cilt, saç veya tırnak sorunu ile ilgili
en kısa sürede uzman dermatologlara ulaşmanızı sağlar.

Onlinedermatoloji, herhangi bir cilt, saç veya tırnak sorunu ile ilgili sizi en kısa sürede uzman dermatologlara ulaşmanızı sağlar. Onlinedermatoloji ile Türkiye’nin alanında uzman ve tecrübeli dermatologlarından hızlı bir şekilde tıbbi danışmanlık hizmeti alabilir, konu ile ilgili sorularınızı yazılı olarak veya video konferans yöntemiyle birebir görüşerek sorabilirsiniz.

Tüm branş hekimlerine de dermatoloji alanında danışmalık hizmeti veriyoruz. Pratisyen hekim, aile hekimi, genel cerrah veya göz doktorusunuz ve hastanızın dermatolojik konsültasyona mı ihtiyacı var? Alanında tecrübeli ve iyi eğitimli dermatoloji doktorlarına web sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilir, hastanızın cilt sağlığı ile ilgili öneriler alabilirsiniz.

Hikayemiz

İletişim ve sosyal medyanın hızla geliştiği dünyamızda internet sağlık alanında bir çok kolaylıklar sunuyor. Eğitim, tanıtım ve bir çok alanda internet yoğun olarak kullanılmakta.

Her ne kadar Google üzerinden hemen her konuda bilgiye ulaşılabilirken, bu bilgilerin kaynağı ve güvenilirliği çok tartışmalıdır. Yoğun bilgi yığınları arasında hem bilgi kirliliği çok fazla ve hem de gerçekten doğru bilgiye ulaşmak zor. Hatta yanlış bilgilendirmeler yüzünden ekstra sorunlar da yaşanmakta. Özellikle tıp bilimi gibi aşırı bilgi yoğun ve uzun tecrübeler gerektiren alanlarda işler daha da karmaşık hale geliyor. Çünkü internette şikayetlerinizle ilgili olası teşhis bilgilerine ulaşsanız bile , her hastalık her bir bireyde farklı gelişebileceği için bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Ayrıca teşhis doğru konulsa bile tedavi alternatifleri çoğu zaman çok çeşitlidir ve kişinin yaş, cinsiyet, başka hastalık varlığı, gebelik, meslek gibi özel durumlarına özgü tedavi planı yapılması ayrı bir tecrübe gerektirir.

Bu nedenle güvenilir ve tecrübeli dermatologlarla sizleri sosyal medya üzerinden kısa sürede buluşturmayı temel hedefimiz olarak belirledik. Ayrıca her zaman şahsen doktora gidebilmek mümkün olmayabilir. Mesela, evde küçük çocuk olabilir, çocuğunuzun okuldan veya sizin işten izin almanız sorun olabilir, uzakta bir yerlerde seyahatte olabilirsiniz, yaşadığınız bölgede dermatolog olmayabilir veya gece, hafta sonu veya bayram tatilinde aniden ortaya çıkan bir döküntü, lezyon, allerji, böcek sokması veya başka bir cilt sorunu olabilir. İşte böyle durumlarda cep telefonunuz veya bilgisayarınızdan bir uzman doktora ulaşmak hem sizi rahatlatacak, hem de doğru yönlendirecektir. Bu hizmetin toplumun geniş bir kesimi için çok yararlı sonuçları olacağını öngördük. Ayrıca bu hizmet, sizin iş ve okuldan gereksiz zaman kayıplarınızı, trafik keşmekeşi içersine girmenizi önleyecek, herhangi bir ulaşım masrafınız da olmayacaktır.

Batı ülkelerinde internet üzerinden sağlık danışmanlığı hizmeti son 10 yılda hızla artarak büyümektedir ve gün geçtikçe daha çok insan bu hızlı danışmanlık hizmetinden faydalanmaktadır. Ayrıca yine batı ülkelerinde yapılan geniş çaplı araştırmalarda dermatolojik hastalıkların yaklaşık %70 ‘inin şahsen doktora gitmeden basit önerilerle çözümlenebileceği görülmüştür. Bütün bu bilgilerin ışığında böylesine bir platformda , deri, saç, tırnak sorunları yaşayanlarla uzman doktorlarımızı buluşturmaya karar verdik. Tecrübeli bir ekiple uzun zamandır yaptığımız çalışmalar sonucunda da sitemizi halkımızın hizmetine açtık.

Menü